WÜRZBURG

Würzburg, bir ziyaretçinin Güney Almanya üzerinden Romantik Yol rotası turuna başlamaya karar verdiği yerdir ve bu gezi için iyi bir başlangıçtır. Bizim gibi rotanıza Füssen’den başlarsınız son durak olur.

Rothenburg sonrası, hedef Würzburg. Yolumuzun üzerindeki güzel kasabalara uğramadan geçemiyoruz.

Bad Mergentheim, Almanya’nın güney kesimindeki kaplıca merkezlerinden biri.

Dinlenmek için güzel bir mola yeri. Yola devam,

Lauda-Königshofen, Tauber vadisinin batı ucuna doğru yan yana bulunan iki yakın kasaba, güzel ve şirin.

Ücretsiz park alanı, merkeze yakın.

Tauberbischofsheim, Tauber vadisinin batı ucunda yer almaktadır – Almanca olarak “liebliches Taubertal” ( “güzel Tauber vadisi” ) olarak pazarlanmaktadır.

Güzel evler ve bahçeler,

Rotamızın son noktası Würzburg’a ulaşıyoruz. Şehrin kendisi bir nehir üzerinde güzel bir tepelik konumda yer almaktadır ve aynı zamanda bir tarih zenginliğine sahiptir.

Residence sarayı UNESCO Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapmaktadır.

Şehir, İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda korkunç bir hasar gördü. Mültecilerle dolu ve yaralı olmasına rağmen (bir “hastane şehri” olarak kabul edildi) 16 Mart 1945’te şehre büyük bir bombardıman baskısı yapıldı. 17 dakika içinde şehrin% 87’si görülebilecek büyük bir yangın fırtınasında yok oldu.

Kent, “Grab am Main” (“Main Nehri Üzerindeki Mezar”) olarak anılmış ve daha sonraki Amerikan işgali, başka bir yerde yeni bir şehir inşa etmeye ve harabeleri bir anıt olarak muhafaza etmeye yönelik teklifler bile koymuştur. Ancak tıpkı Dresden gibi Würzburg da küllerinden yeniden doğdu. Yıkılan her noktası aslına uygun yeniden yapılarak kısa sürede eski haline getirilerek zengin tarihi mirasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

Alte Mainbruecke köprüsü
Eski şehir
Marienburg kalesi ve üzüm bağları
Würzburg Katedrali

Würzburg Katedrali İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda Würzburg’un çoğunu tahrip eden hava bombardımasında katedral ağır hasar gördü. 1946’da kalan binaların çoğu çöktü ve yeniden inşa 1960’lara kadar sürdü.

Festival zamanı şehrin her köşesinde müzik çalan gruplar, bu dönemde şehir çok renkli.

Eski vinç

WÜRZBURG KONAKLAMA

Karavanımızı Main nehri kıyısında bulunan karışık park yerine bıraktık. Koordinat 49.797080 9.923020    Günlük ücret 3 EUR(Pazar günü ücretsiz), karavanlar için nehir kenarına yer ayrılmış. Biz de boş bulduğumuz nehir kenarına yerleşiyoruz. Park alanında ücretsiz WC mevcut.

Park alanı merkeze yakın.

ali tok

Yeni bir hayat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!