MÜNİH KONAKLAMA

ALMANYA – Münih – Busparking Allianz Arena 

Ücret 15 EUR  (Koordinat 48.221850 11.624720)

Münih Arena Stadının park yerinde konakladık. Günlerden Cumartesi günü, park alanına girdiğimizde bize girişe yakın boş bir bölgede yer gösterdiler. İhtiyacımız yoktu ancak bu alanda elektrik yoktu, ileride motokaravanların bölgesinde yer talep ettiğimizde olumsuz yanıt aldık.

Park ettiğimiz bölge stadyumun yaya girişinin arka tarafında olması nedeniyle metro istasyonuna yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabildik. Stad yaya girişinden metro uzaklığı 10 dakikadan fazla sürüyor. Fröttmaning metro istasyon girişinden günlük biletimizi alıp, biletimizi okuttuktan sonra Münih merkezine ulaştık.

Saat 21 gibi döndüğümüzde Bayern Münih’in maçı olduğunu gördük. Müthiş bir atmosfer vardı, park alanı mahşer yeri gibi idi, parkın nerdeyse tamamı otobüslerle doluydu, bu nedenle buranın adı otobüs parkı olarak geçiyor.

Maç 22,45 gibi bitti, Münih galip geldi, yer gök inliyordu, park yerinin boşalması ve gürültünün sona ermesi gece yarısına kadar devam etti.

Sabah kahvaltı sonrası park yerinden ayrıldık. Atık su, tuvalet, elektrik ücretsiz olmasına karşın bu hizmetlerin hiç birini kullanmadık ve göremedik. Bizim şansızlığımız mı, yoksa maç günü olması nedeniyle mi böyle oldu anlayamadık.

Münih çevresinde başka konaklama alanı bulamadığım için burayı seçmiştim. Bu gezide konakladığım en kötü yer oldu. Tekrar konaklar mıyım? Çok sıcak olduğu için 2. gün kalmadık, dönüşte ise çok soğuk olduğu için uğramadık. Tekrar Münih’i daha detaylı gezmek istersem başka seçenek olmadığı için kalmak zorunda kalabilirim.

Konaklama yaptığımız bölgenin hiç fotoğrafının olmadığını fark ediyorum.

ali tok

Yeni bir hayat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!