BELGRAD KONAKLAMA

SIRBİSTAN – Belgrad Konaklama:

Camping Clup Serbia, Belgrad
Camping Clup Serbia, Belgrad

Camping Club Serbia. Ücret 10 EUR, görevliye ödeniyor. (Koordinat 44,81760  20,50353).  https://goo.gl/maps/QsRBEm6SipN2

Wi-fi ücretsiz.

Atık su (Discharge waste water)                          0,00 EUR

Kimyasal Tuvalet (Discharge chemical toilet)    0,00 EUR

Su (Water)                                                                0,00 EUR

Elektrik (Electricity)                                                0,00 EUR

Camping Clup Serbia Belgrad
Camping Clup Serbia Belgrad

Şehir merkezine yakın ve çok yakında otobüs durağı var, merkeze 35 no.lu otobüs ile gidiliyor. Ücret şöföre dinar olarak yapılıyor. Sınırda girişte biraz EUR bozdurmak gerekli. Dönüş yolunda da buraya uğradım ve fotoğraflar Ekim ayına ait olduğundan Camping biraz sakindi.

Sahibi çok ilgili ve güleryüzlü biri.

Camping Clup Serbia atık
Camping Clup Serbia atık

Kasetli tuvaletler Avrupada kimyasal tuvalet olarak adlandırılıyor. Yabancılarda su kullanma alışkanlığı olmadığı için, kasetli tuvalete boş iken belirli ölçüde tuvalet kimyasalı ve su ilave ediliyor. Bu kimyasal hem parçalama yapıyor, hem de kokuyu gideriyor.

Sağ alt köşede yer alan kapak kaldırılarak, kasetli tuvalet buradan boşaltılıyor ve temizlik için su musluğu kullanılıyor.

Atık su bölümü ve temiz kullanma suyu üstü kapalı alanda, ızgaralı alana atık suyu boşaltıyoruz. Burada fırça bile mevcut, ben karavanın camlarını temizledim. İzin alınarak araç bile yıkanabilir.

Sol ortada görülen musluk ağzına dikkat edin. Yurtdışında hiç bir yerde bizdeki gibi düz musluk ağzı görmedim. Geniş ağızlı ve vidalı musluklar kullanılıyor. Yolculuğa çıkmadan önce kesinlikle faklı boylardan almak gerekiyor.

Elektrik fiş girişi
Elektrik fiş girişi

Seyahat öncesi yurtdışında bizdeki fişlerden farklı üçlü fişlerin kullanıldığını okumuş, buna göre üçlü fiş almıştım.

Elektrik fiş kapağı
Elektrik fiş kapağı

Elektrik ihtiyacım olmamasına karşın aldığım fişi denedim, büyük geldi. İlk fırsatta bu sisteme uygun fişi almam gerekiyor. Bunun için Münih yakınındaki karavan malzemeleri satılan mağazaya kadar beklemem gerekecekti.

ali tok

Yeni bir hayat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir